İGÜ Rehberlik

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Okuyorum

Fizyoterapistlik mesleği; hareket  bozukluğuna  yol açan her türlü yaralanma, hastalık ve yaşlılıkta, ağrı ve fonksiyon bozukluklarında en önemlisi  nörolojik bulgularda hastayı  egzersiz, cihazlar, elektroterapi, manel terapi gibi sayısı her geçen gün artan tedavilerle hastalarla tedavi ilerleyişini sürdürmektedir. Tabi ki bu tedavileri yaparken  4 yıllık eğitimimizin, bize sağladığı nacizane yetenekleri kazandırmaktadır.

Fizyoterapi her geçen gün büyüyen gelişen bir bölüm olmakla beraber içinde uzmanlaşabileceğiniz alanlar barınmaktadır. Bunlar pediatri, ortopedi, genel ftr, spor diye daha bir çok uzmanlık alanına ayrılmaktadır. Kendi uzmanlık alanlarınızda devam edebilir, hastane, özel klinikler, spor kulüpleri, özel fizyoterapistlik, kendi ünitenizi açma ve de dilerseniz akademisyen olarak devam edebiliyorsunuz. Tercih yapmak isteyen öğrenci kardeşlerim, tercih yapacağınız okulun FTR laboratuvarlarını geziniz, son model cihazlara sahipler mi, eğitimleri ve size sunulan ayrıcalıkları mutlaka sorgulayınız. Fizyoterapist olma yolunda her zaman bilgiye aç olmalısınız bu bana göre bu mesleğin en önemli sorumluluğu olmaktadır.

K*** A*** 
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon(İngilizce) 3.Sınıf  Öğrencisi

İGÜ REHBERLİK

İlk yorum senden olsun

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla