İGÜ Rehberlik

İgürehberlik Sözel Bölümlerle Canlı Yayındaydı

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Uzmanı Mesut DEMİRTAŞ tarafından 23.12.2020’de yapılan Instagram canlı yayınında bazı sözel bölümleri tanıtıldı. Türk Dili ve Edebiyatı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo, TV ve Sinema, Yeni Medya ve İletişim bölümleri hakkında bilgi verildi.

Demirtaş, bölüm tanıtımları öncesinde, meslek seçiminin ve kariyer planlamasının öneminden bahsederek, YKS sürecinde meslek seçiminin önemi üzerinde durdu. Meslek seçerken bir kariyer planlamasının olması gerektiğinden, bunun için meslek, bölüm ve üniversite seçmenin önemli olduğundan bahsedip; üniversite seçerken o üniversitenin uluslararası başarılarının, Akreditasyon Belgelerinin, Çift Anadal, Yandal imkanlarının olmasının kariyer planlaması adına avantaj sağlayacağından bahsetti.

Meslek seçerken gelecekteki beni düşünüp hayal etmenin ve bu hayale ulaşmak adına YKS sürecine yönelik çalışma stratejisi belirlemenin önemine değindi.
Bu süreçte en temel motivasyon kaynağının kurulan hayallere, gelecekteki kendilerine ulaşma olduğundan bahseden Demirtaş, bizim oluşturduğumuz hedeflerin, o hedeflere ulaşmada bize motivasyon sağlayacağını ve çalışma azmi oluşturacağından bahsetti.

Rehberlik Uzmanı Mesut DEMİRTAŞ, meslek seçiminin önemini anlattıktan sonra bölümlerle ilgili bilgi verdi. Yayının sonuna doğru katılımcıların sorularını cevaplayan Demirtaş öğrencilere başarılar dileyerek yayını sonlandırdı. Yaklaşık 45 dakika süren yayına 134 tekil kullanıcı katıldı.

İGÜ REHBERLİK

İlk yorum senden olsun

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla