İGÜ Rehberlik

İgürehberlik Canlı Yayında Eşit Ağırlık Bölümlerini Tanıttı


İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Uzmanı Pelin PEHLİVAN tarafından 16.12.2020’de yapılan canlı yayında bazı eşit ağırlık bölümleri tanıtıldı. Bankacılık ve Sigortacılık, Ekonomi ve Finans, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Sosyal Hizmet ve Sağlık Yönetimi bölümleri hakkında bilgi verildi. Bölümleri anlatmadan önce meslek seçiminin öneminden bahseden Pehlivan, kendini tanımanın ve yeteneklerimizi keşfetmenin meslek seçimini kolaylaştıran faktörlerden olduğunu söyledi. Geleceğin mesleği kavramına katılmadığını anlatan Pehlivan mesleğin geleceğini kişinin kendisinin yarattığını aktardı. Kendini geliştirmenin her şeyden önemli olduğunu ve rakiplerimizden farkımızı ortaya koyan faktörlerden en önemlisi olduğunu söyleyen Pehlivan staj yapmanın, İngilizce öğrenmenin, çift ana dal yapmanın öğrenciye önemli kazançlar sağladığını belirtti.

Rehberlik Uzmanı Pelin Pehlivan, meslek seçiminin önemini anlattıktan sonra bölümlerle ilgili bilgi verdi. Yayının sonuna doğru katılımcıların sorularını cevaplayan Pehlivan öğrencilere başarılar dileyerek yayını sonlandırdı. Yaklaşık 45 dakika süren yayına 194 tekil kullanıcı katıldı. 

Bir sonraki canlı yayın 23 Aralık 2020’de Rehberlik Uzmanı Mesut Demirtaş tarafından yapılacak. Meslek tanıtımı ve çok daha fazlası için Instagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

İGÜ REHBERLİK

İlk yorum senden olsun

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla