İGÜ Rehberlik

Mimarlık Okuyorum

Bu bölümü seçerken hayatın içinde olmak istedim. Farklı hayatlara dokunmak ve her hikayeye değer kazandırmak en büyük isteğimdi. Tam da hayal ettiğim gibi oldu ve öğretimim boyunca hep iyi ki dedim.
Farklı mekanlara karakter kazandırıp, o mekanı her amaca ve kişiye uygun hale getiriyoruz. Gerek renk ve dokuyu gerek kullanım alanı rahatlığını göz önünde bulundurarak o mekanda tasarımlar gerçekleştiriyoruz.
Mimarlık bölümünde hayal etmek kadar el çizimi de önemli bir nokta. O an düşündüğünü kağıda aktarıyor olabilmelisiniz.
Sadece okulla sınırlı kalmayıp kendimi geliştirmek adına 3d max, Sketchup, Lumion, Autocad, Photoshop, Revit gibi programlar öğrendim. Okul dışı mimari projelerde gönüllü olarak çalışıp, deneyim kazandım.
Çalışma alanlarımıza değinecek olursam mimarlık ve iç mimarlık ofisleri, inşaat firmaları, mobilya sektörü gibi çeşitli alanlarda ister özel ister kamu kuruluşlarında çalışma imkanınız olabiliyor.
İ*** Ö***
Mimarlık Öğrencisi

İGÜ REHBERLİK

İlk yorum senden olsun

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla