İGÜ Rehberlik

Lojistik Okuyorum…

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Lojistik bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim.

Üniversiteye başlamadan önce lise döneminde yine aynı bölümü okudum yani bir meslek lisesi (Lojistik bölümü) öğrencisiydim. Lise döneminde yoğunlukla mesleki içerikli dersler işlendiğinden dolayı bu işi severek yapacağımı düşünerek üniversitede de aynı bölümden devam etmeye karar verdim ve üniversiteleri araştırmaya başladım.

Eğitim alırken staj yapma imkanı olduğu için İstanbul Gelişim Üniversitesi’ni tercih ettim ve %75 burslu olarak kayıt oldum. Almış olduğum dersler lise döneminde aldığım mesleki derslerin devamı niteliğinde olduğu için meslek lisesi mezunu olmanın avantajını çok fazla yaşadım çünkü bir altyapım vardı, sınavlar bana diğer arkadaşlarıma oranla daha kolay geliyordu. Zorlanmadan vize ve final dönemlerini kolaylıkla geçtim. Lisede almış olduğum mesleki eğitim üniversitede aldıklarım ile birlikte tamamlanınca 8 yıl lojistik eğitimi almış ve artık bu alanda yeterli tüm örnekleri, riskleri,  staj yaparak iş hayatını , gerçekte işlerin nasıl yürüdüğünü öğrendim. Lise döneminde de staj yapmıştım ve bunun faydasını çok görmüştüm. Lisede 9 ay , üniversitede 1 ay staj yapmak bir öğrenci için çok faydalı diye düşünüyorum çünkü sadece bu dönemlerde okuduğunuz bölümün işini yaparken nasıl olaylarla karşılaşacağınızı görüyorsunuz.

Üniversitede eğitim alırken dışarıdaki eğitim programlarına katılarak sertifikalar aldım, aynı zamanda “Lojistik ve Ticaret Kulübü”  kulüp başkanlığı görevini üstlendim. “Mentor” öğrenci seçildim. Üniversitede birçok etkinlik  ve sosyal faaliyet gerçekleştirdim. Girişken ve aktif olduğum için  üniversitede part-time olarak çalışmaya başladım. Yapılan organizasyonlarda görev aldım ve arkadaşlarım ile birlikte çok güzel bir eğitim görürken bir yandan çalıştık. Daha sonra üniversite bünyesinde işe alındım ve şu an hem 4. Sınıf öğrencisi hem de üniversitemin personeli olarak kariyerime devam ediyorum.

F*** T***
Lojistik Bölümü Öğrencisi

İGÜ REHBERLİK

İlk yorum senden olsun

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla