İGÜ Rehberlik

Hazırlık Okuyorum

İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda hazırlık öğrencisiyim. Özellikle hazırlık öğrencisi olarak yazı yazmak istedim çünkü; okuyacağınız yıllara bir sene daha eklemek bazen insanlara fazla gelebiliyor. Bu sebeple insanlara ön yargılarından uzaklaşıp yeni bir bakış açısı kazandırmak adına yazıyorum. Çünkü hazırlık okumaya başladıktan sonra ne kadar doğru karar verdiğinizi anlıyorsunuz. Şu an kendimi çok şanslı hissediyorum. Yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra, farklı kültürlerle ve bu kültüre ait kişilerle tanışmış oldum.

Bu seneyi başarılı bir şekilde bitirdikten sonra Havacılık Yönetimi’ne geçeceğim. Bu mesleği seçmemin sebebi; insanlarla iletişim kurmayı ve farklı kültürlerle iç içe olmayı seviyorum. Dünyaya açılmış bir meslek olan havacılık sektörü ile bu durumu yaşayabileceğimi düşünüyorum.

İleride kendimi havaalanında başarılı ve kıdemli bir müdür olarak görüyorum. Bunu hayal ediyorum çünkü kendime güveniyorum.

Sen de kendine güven ve adım adım ilerle!

M* G*
Havacılık Yönetimi
Hazırlık Öğrencisi

İGÜ REHBERLİK

İlk yorum senden olsun

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla