İGÜ Rehberlik

Hemşirelik Okuyorum

İstanbul Gelişim Üniversitesi Hemşirelik Bölümü üçüncü sınıf öğrencisiyim.  İnsanlara yardım etmeyi sevdiğim için bu bölümü bilerek ve isteyerek seçtim.  En büyük şansım eğitim hayatımda çok başarılı, bizlere öncü, profesyonel akademisyenler ile birlikte eğitim görmeye devam etmemdir. Birinci sınıfın ikinci döneminden itibaren teori derslerimin yanında kamu hastanelerinde uygulamalı eğitim (staj) görmeye başladım. Bu bana ‘Profesyonel Hemşire’ olma yolunda emin adımlarla yürümemi sağlıyor. Okulda gördüğüm teorik dersleri pratikte uygulama imkanı buluyorum. Her gün bu meslek için yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ve üniversitemizde düzenlenen kongre, sempozyum, konferans gibi etkinlikleri kaçırmamaya çalışıyorum. Bu sayede Hemşirelikte etik kavramının neden önemli olduğunu ve uygulama alanındaki tecrübeleri sentez edebiliyorum.

Hemşirelik, sağlık alanında insanlarla bire bir iletişimi en çok olan sağlık ekibi bireyidir. Sağlıksız insanların sağlığına kavuşmasına aracı olmak ve sağlıklı insanların sağlığını sürdürmesine yardımcı olmak istiyorsanız, işte o zaman doğru bölümdesiniz! Bu bölüm için doğru mesleki bilginin yanı sıra, vicdanlı ve sabırlı bir insan olmak çok önemlidir.

Üniversitemizin Erasmus Kulübünün başkan yardımcılığını yapma fırsatını yakaladım. Hayalim olan yurt dışı programlarına katılmak ve yurt dışında mesleğimi yapabilmek için adım adım ilerliyorum.

Hayal edin ve ona doğru yürüyün!

B*** M***
Hemşirelik 3. Sınıf Öğrencisi

İGÜ REHBERLİK

1 Yorum

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla