İGÜ Rehberlik

‘’Gelecekteki Ben: Mesleğimi Seçiyorum’’ Seminer Serisi Başladı

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürlüğü tarafından, kısa bir süre önce Instagram sayfası kurulmuştu. Bu sayfanın kuruluş amacı üniversiteye hazırlanan öğrencilere, sınava hazırlık sürecinde sınav sistemi, motivasyon, kariyer rehberliği, ders çalışma gibi rehberlik alanında seminerler, canlı yayınlar yapılması ve eğitici görsellerle aday öğrenciler için yol gösterici olmaktır. Bu kapsamda ‘’Gelecekteki Ben: Mesleğimi Seçiyorum’’ Seminer Serisinin ilk canlı yayını 9 Aralık 2020’de yapıldı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Uzmanı Kemal Alioğlu tarafından yapılan canlı yayında mühendislik bölümleri tanıtıldı. Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Uçak Mühendisliği bölümleri hakkında bilgi verildi. Tanıtıma başlamadan önce Kemal Alioğlu, meslek seçiminde dikkat edilmesi gereken maddelerden bahsetti. Yaklaşık 40 dakika süren yayına 125 tekil kullanıcı katıldı. Yayının sonunda aday öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Alioğlu izleyicilere teşekkür ederek yayını sonlandırdı.

‘’Gelecekteki Ben: Mesleğimi Seçiyorum’’ Seminer Serisinin ikinci bölümünde ise Rehberlik Uzmanı Pelin Pehlivan tarafından Bankacılık ve Sigortacılık, Ekonomi ve Finans, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet bölümleri tanıtılacak. 16 Aralık 2020 tarihinde yapılacak canlı yayın saat 20:00’de Instagram @igurehberlik sayfasında olacak.

İGÜ REHBERLİK

İlk yorum senden olsun

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla