İGÜ Rehberlik

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne Dair

24 Kasım Öğretmenler Günü, öğrencileri için çabalayan, emek sarf eden, fedakar öğretmenlerimizin değerini anımsayıp onlara ulaşmamızı sağlayan gündür.

Mesleğimi okul psikologu ve idareci olarak icra ettiğim süre boyunca öğretmen arkadaşlarım vesilesiyle öğretmenlik mesleğindeki özveriye, şefkate, beceriye, fedakarlığa, başarıya, vizyona ve misyona günbegün şahitlik ettim. Öncelikle birbirinden kıymetli çalışma arkadaşlarımın ve tüm öğretmenlerin  gününü kutluyorum.

Bizlere lise hayatından sonra mesleğe adım adım yürüdüğümüz yolda, yanımızda olan  akademisyenleri de bu anlamlı günde unutmamamız gerektiğini düşünmekteyim. Eğitim alanındaki tüm eğitmenlerin günü kutlu olsun.

Tarihte 24 Kasım

Türkiye’de her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü, Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Bu nedenle Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılından bu yana 24 Kasım ülkemizde Öğretmenler Günü kutlanmaktadır.

Kutsal bir mesleğe sahip eğitimciler, tüm dünyada bilgi akışını sağlayarak öğrenmek isteyen her birey için yaş sınırı gözetmeksizin bilgi aktarımı yapmak için hazırdırlar. Düşüncelerimize, duygularımıza, fikirlerimize, yeteneklerimize, ruhumuza, enerjimize, becerilerimize en doğru yönleri veren bizlerde derin izler bırakan öğretmenlerimizi anma günüdür bugün.

O yüzden günün anlam ve önemini değerli öğretmenlerimize yaşatmalıyız.
Unutulmamalıdır ki; öğretmene gösterilen saygı ve sevgi aynı zamanda bilime ve eğitime duyulan isteğin göstergesidir.

Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı

B*** Y***

İGÜ REHBERLİK

İlk yorum senden olsun

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Birimi tarafından hazırlanan igurehberlik.com'da Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için uzman görüşleri, güncel haberler ve bölüm tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla